Zastosowania geosyntetyków

Prawo przewiduje kilka grup zastosowań geosyntetyków w podziale na rodzaj konstrukcji.

Zabezpieczenie antyerozyjne, ochrona skarp i brzegów.

PN-EN 13253:2002 - Geotekstylia i wyroby pokrewne. Właściwości wymagane w odniesieniu do wyrobów stosowanych w zabezpieczeniach przeciwerozyjnych (ochrona i umocnienia brzegów).

Konstrukcje hydrotechniczne. Kanały

PN-EN 13254:2002 - Geotekstylia i wyroby pokrewne. Właściwości wymagane w odniesieniu do wyrobów stosowanych do budowy zbiorników wodnych i zapór.
PN-EN 13255:2002 - Geotekstylia i wyroby pokrewne. Właściwości wymagane w odniesieniu do wyrobów stosowanych do budowy kanałów.

Tunele

PN-EN 13256:2002 - Geotekstylia i wyroby pokrewne. Właściwości wymagane w odniesieniu do wyrobów stosowanych do budowy tuneli i konstrukcji podziemnych.

Składowiska odpadów stałych. Zbiorniki odpadów ciekłych.

PN-EN 13257:2002 - Geotekstylia i wyroby pokrewne. Właściwości wymagane w odniesieniu do wyrobów stosowanych do budowy składowisk odpadów stałych.
PN-EN 13265:2002 - Geotekstylia i wyroby pokrewne. Właściwości wymagane w odniesieniu do wyrobów stosowanych do budowy zbiorników odpadów ciekłych.

Geosyntetyki

Wykaz geosyntetyków wg rodaju.

Funkcje

Separacja.Wzmocnienie.Filtracja.Przeciwerozja.Ochrona.Drenaż.Geosyntetyki

Internetowy katalog zastosowań, produktów, dostawców i wykonawców.

Read More »

Headline Text

Donec a erat in enim cursus gravida id non urna. Vivamus feugiat mauris sed sem tristique non eleifend lorem elementum integer.

Read More »